O nás  
Produkty  
Materiál  
Technológia
Galéria  
Referencie  
Kontakt  
   


Za posledné roky prešla povrchová úprava drevených okien veľkým pokrokom a je neporovnateľne dokonalejšia. Moderný, vodou riediteľný náterový systém sa vyznačuje trvalou pružnosťou, UV ochranou a vynikajúcou odolnosťou proti poveternostným vplyvom. K tomu pristupuje i málo známa skutočnosť, že drevené okná sa elektrostaticky nenabíjajú a aktívne nepriťahujú prach.

Obrúsené a očistené okenné rámy a krídla sa máčajú v impregnačnom a lazúrovacom základe v nerezovej vani. Po zaschnutí sa rámy a krídla ručne prebrúsia. Vysokotlakovým zariadením sa nanáša prvý nános lazúrovacieho laku. Po vytvrdení sa lak prebrúsi a nános sa opakuje v rôznych farebných odtieňoch s možnosťou použiť RAL(modrá, biela, zelená...).

Bezfarebná impregnácia dreva, použitá pred vlastnou farebnou povrchovou úpravou, hlboko preniká do dreva a chráni drevo pred ďalšou vlhkosťou. Farebný základný náter vytvára kvalitný podklad pod vrchný náter a má i účinok proti zmodraniu dreva.

Dokončovacia farebná lazúra či krycí lak sa nanášajú v dvoch vrstvách a vytvárajú elastický, pružný, stály povrch.

Kovanie

Celoobvodové bezpečnostné kovanie MACO so špárovým vetraním a polohovou poistkou zaručuje oknu stálosť a tesnosť aj v extrémnych podmienkach.

Zasklenie a tepelnoizolačné vlastnosti

Tepelnoizolačné sklá znižujú v porovnaní so štandardnými izolačnými sklami tepelné straty. Ak nahradíme u štandardného skla vnútornú tabuľu sklom s nízkou emisivitou (na povrchu skla nanesená špeciálna vrstva kovu ), podarí sa znížiť hodnotu súčiniteľa prechodu tepla k=(W.m-2.K-1). Ďalšie zníženie tejto hodnoty možno dosiahnuť výmenou vzduchu v dutine izolačného skla za plyn s nízkou tepelnou vodivosťou. Tieto izolačné sklá sa vyznačujú ešte ďalším zaujímavým efektom.

Vysoká priepustnosť vo viditeľnej oblasti slnečného spektra dovoľuje pomerne vysoký prestup slnečnej energie do miestnosti, kde sa svetelné žiarenie mení na tepelné, ktoré je vrstvičkou oxidu kovu nanesenou na vnútornom skle odrážané späť do miestnosti. Týmto sa zvyšujú tepelné zisky v chladnejšom období. Aby sa docielilo viac funkčných a estetických vlastností tohto špeciálneho skla, možno vonkajšie číre nahradiť sklami protislnečnými alebo bezpečnostnými.


               
               

 

Optimalizované pre IE 6.0. Verzia 01/04 www.drevo-interier.sk © www.globepromotion.sk

 

Na hlavnú stránku